الکتروموتور چیست ؟ انواع الکتروموتورهای صنعتی

الکتروموتور چیست ؟ انواع الکتروموتورهای صنعتی

الکتروموتور یا موتور الکتریکی در انواع الکتروموتور معمولی (TEFC) و یا نوع دیگر آن یعنی الکتروموتور ضد انفجار و همچنین موتور کولری و از لحاظ برق مصرفی در دو نوع الکتروموتور تک فاز و الکتروموتور سه فاز ارائه می گردد.

صفر تا 100 موتور گیرلس آسانسور از خرید تا نصب

صفر تا 100 موتور گیرلس آسانسور از خرید تا نصب

موتور گیرلس آسانسور مغناطیس دائم AC بیش از دو دهه است که در صنعت آسانسور اروپا و آسیا استفاده میشوند و در دهه اخیر،استفاده از آن در پروژه های آسانسوری آمریکای شمالی نیز کامل مرسوم شده است. آسانسورهای MRL به دلیل استفاده از موتورهای گیرلس به آسانسور گیرلس نیز شهرت دارند.

معرفی قطعات آسانسور

معرفی قطعات آسانسور

شاید برای شما هم پیش آمده باشد آسانسورهای مکان های مختلفی که به آنها تردد دارید را چه از نظر ظاهری و شکل اتاق آن،چه از نظر میزان نرمی و راحتی حرکت و توقف های آنها،حتی برای چند دقیقه در ذهن تان مقایسه کنید. خب اول از همه بهتر است بدانیم آسانسورها انواع مختلفی دارند بنابراین در این مقاله سعی کرده ایم شما را با انواع آسانسورها آشنا کرده و به معرفی قطعاتی که یک آسانسور را تشکیل می دهد بپردازیم. یک آسانسور تشکیل شده است از قطعات و اجزای گوناگون، قطعات آسانسور با توجه به کیفیت و کارایی تاثیر کاملا بسزایی در عملکرد و عمر آسانسور دارند. برخی از قطعات آسانسور، در آسانسورها مشترک هستند نظیر آسانسور های کششی و هیدرولیکی. اما برخی از قطعات آسانسور بسته به نوع آسانسور اختصاصی بوده نظیر: جک، پاوریونیت و شیر اطمینان فلکه هرز گرد آسانسور.

حذف کنتاکتورهای اصلی با استفاده از درایو آسانسور نسل جدید

حذف کنتاکتورهای اصلی با استفاده از درایو آسانسور نسل جدید

حضور درایو های الکتریکی در صنعت آسانسور به اواسط دهه 90 میلادی بر می گردد. با ورود درایوها به این بازار، بستری مناسب برای آسانسورهای کششی کم صدا و با راندمان بالا آماده شد. برای سالها، شرکتهای آسانسوری از درایوهای صنعتی استفاده می کردند. در نگاه اول این درایوها تنها راه حل مقرون به صرفه بودند. زمانبر بودن تنظیم این درایوها، فقدان توابع مناسب کاربرد آسانسوری و امکانات عیب یابی محدود مهمترین اشکالات این دستگاه ها بودند. پس از آن کم کم درایوهای خاص آسانسوری وارد بازار شدند که محدودیت های درایوهای نسل قبل را نداشتند و تنظیم آنها نیز ساده تر بود.

بررسی انرژی مصرفی در زمانهای کاری آسانسور

بررسی انرژی مصرفی در زمانهای کاری آسانسور

باور عمومی این است که آسانسورها دستگاه های پر مصرفی هستند و بخش زیادی از هزینه برق ساختمانها به علت استفاده از آسانسورهاست. صرفنظر از صحت و سقم این باور، تحقیقات نشان می دهد آسانسورها پتانسیل زیادی برای کاهش مصرف دارند.

چگونگی افزایش طول عمر باطری ها در سیستم کنترل آسانسور

چگونگی افزایش طول عمر باطری ها در سیستم کنترل آسانسور

سیستم های کنترل آسانسورها جهت نجات مسافرین در هنگام قطع برق نیاز به باطری دارند . این باطری ها یا به طور مستقیم به تابلوفرمان ها متصل میشوند و یا در ups ها مورد استفاده قرار میگیرند . کاربرد دیگر باطری تامین تغذیه لامپ اضطراری و زنگ روی کابین است . پیشنهاد میگردد این باطری از باطری هایی که جهت نجات اضطراری اتوماتیک استفاده میگردند ، جدا باشند .

لودسل (اورلود)

لودسل (اورلود)

درصنعت آسانسور،یکی از قطعات مورد تایید استاندارد ، سیستم کنترل اضافه بار یا اضافه وزن میباشد. وظیفه این سیستم اندازه گیری بار وارده به کابین ، مقایسه آن با ظرفیت مجاز کابین و ارسال پیامهای مناسب به کنترلر مرکزی آسانسور میباشد .

پرده نوری

پرده نوری

پرده های نوری سالهاست که بعنوان یک روش ایمنی برای دربهای آسانسور ساخته شده اندوصرفا جهت ایمنی مسافران در مقابل خطرات ناشی از برخورد درب طراحی شده اند. این پزده ها با نصب شدن در دو طرف درب وبا تشخیص موانع بین درب مانع از اتفاقات برخورد درب با مسافر میشوند. تشخیص مانع و در کنار آن اندازه گیری مسافت جزء یکی از دغدغه های دانشمندان بوده است آنها برای ساخت دستگاههایی با ویژگیهای فوق از روشهای زیادی از جمله التراسونیک و مادون قرمز بهره برده اند.

نجات اضطراری آسانسور

نجات اضطراری آسانسور

به صورت کلی سیستم بلک اوت یا نجات اضطراری آسانسور به سیستمی اطلاق می شود که در صورت قطع برق شهر کابین را به نزدیک ترین طبقه رسانده درب را باز می کند تا مسافران آسانسور خارج شوند.

انواع درب آسانسور

انواع درب آسانسور

درب ها به انواع لولایی، درب اتوماتیک از وسط بازشو و رو هم بازشو تقسیم می شوند.درب های لولایی ساده ترین و ارزان ترین نوع درب طبقه است. این درب ها در گذشته اغلب از جنس چوب ساخته می شدند و به علت قابلیت اشتعال و تمایل آن ها به تاب برداشتن امروزه استفاده نمی شود.در حال حاضر درب های فلزی متداول تر می باشند.

انواع موتور آسانسور

انواع موتور آسانسور

نیروی محرکه لازم برای جابجایی کابین آسانسور توسط موتور آسانسور تامین می شود.البته باید به این موضوع نیز اشاره کنیم که در آسانسورهای کششی همه ی نیروی لازم برای جابجایی کابین توسط موتور تامین نمی شود؛ بلکه بخشی از این نیرو توسط وزن کادر وزنه تامین می گردد.برای مثال وقتی که کابین آسانسور در پایین ترین طبقه قرار دارد، کادر وزته بالا می باشد و برای بالا آمدن کابین، لازم نیست موتور آسانسور، تمام نیروی مورد نیاز برای به حرکت در آوردن کابین را تامین کند.

شرکت دیناسل اسپانیا

شرکت دیناسل اسپانیا

از سال ۱۹۹۴ شرکت دیناسل اسپانیا Dinacell Electrónica Sl. پروژه های بسیار زیادی را در زمینه لودسل( سنسور سنجش وزن) با کاربردهای گوناگون در بخش های مختلف صنعت انجام داده است ، مانند جرثقیل ها ، وسایل نقلیه ، وزن کشی و حمل و نقل صنعتی ، سیلوها و آسانسورها. مبنی کار شرکت شامل تمامی فرآیند تولید سیستم سنجش وزن می باشد مانند طراحی و تولید لودسل و همچنان طراحی و تولید دستگاه های الکترونیک نمایشگرها و کنترلرها.